Rozdíl mezi profesionální myčkou na nádobí a myčkou v domácnostech
4.6 (91.43%) 7 hodnocení

Myčka na nádobí

 

Historie myčky

Myčka na nádobí je nedílnou součástí ve všech kuchyní, a to jak v domácnostech, tak i v profesionálních gastronomických zařízeních. První zmínka o myčkách na nádobí se datuje již v roce 1850, kdy tato myčka byla poháněna klikou. V roce 1886 byla již vynalezena myčka s motorem. Myčka která je podobná jako je v dnešní době byla vynalezena v roce 1924. základní rozdělení myček je na profesionální a na myčky do domácností. Myčky do domácností se dále dělí na volně stojící a vestavěné. Myčky profesionální se dále dělí na myčky na nádobí, na sklo, na sklo a příbory, a také na volně stojící a průchozí.

 

Hlavní rozdíly

Mezi největší rozdíly a kritéria mezi myčkami lze zařadit spotřebu vody na jeden mycí cyklus, délku cyklu a nabídku programů, kapacita myčky a v neposlední řadě i pořizovací cena. Tyto a další rozdíly a kritéria výběru myček si popíšeme a porovnáme. Všechny uvedené kritéria jsou v průměru, mohou se samozřejmě lišit dle výrobce a modelu.

Myčka do domácností

U myčky vhodné do domácností je celková spotřeba vody na jeden mycí cyklus okolo 10 litrů. Kapacita myčky je většinou na 13 sad nádobí, a to s možností uložení většinou do dvou košů, některé myčky však mají 3 koše, kdy třetí koš je vhodný na příbory, a je umístěn u stropu myčku. Saponáty vhodné k mytí je nutné buď vkládat před každým mycím cyklem, nebo se jej nasype do myčky a vydrží i několik mycích cyklů.

Délka jednoho mycího cyklu je v průměru okolo 180 minut. A lze si vybrat většinou z šesti programů. Potřebné napětí je u těchto myček 280 V, s průměrnou spotřebou 1 kWh na jeden mycí cyklus. Mytí probírá při teplotách od 40 do 70° C, na většině myček lze nastavit i teplotu během mytí. Vysušení nádobí je zabezpečeno pomocí nahřátí během mycího cyklu, a po jeho skončení tak dojde k okapání a vysušení. Hlučnost myček se pohybuje okolo 40 dB. Myčky jsou většinou vyrobeny z lakovaného plechu, který není až tak odolný jako je tomu třeba u nerezové oceli.

Myčka profesionální

U myček profesionálních je celková spotřeba vody v rozsahu od 1,5 do 4 litrů vody na jeden mycí cyklus. Díky krátkému mycímu cyklu je v myčkách možné umýt od 30 do 80 košů za jednu hodinu práce. Koše lze do myček dokupovat dle potřeby a velikosti provozoven. Koše jsou přímo určené buď na talíře, sklo, nebo na příbory.

Díky krátkému mycímu cyklu je u většiny myček i bojler, kde dochází k předehřívání vody, což značně zkracuje také mycí cyklus. Objem tohoto bojleru se liší a ti v závislosti na výkonu myčky za hodinu práce. Saponáty jsou u většiny myček napojeny na dávkovače, díky kterému dochází k dávkování bez nutnosti obsluhy. Délka jednoho mycího cyklu je do 180 sekund, s možnosti nabídky ze 3 programů a to na 60, 120 a 180 sekund, jen výjimečně se vyskytují i jiné programy. Potřebné napětí je buď 280 nebo 400 V. S průměrnou spotřebou 0,2 kWh na jeden mycí cyklus. Mytí v profesionálních myčkách je zabezpečeno 50 až 60°C vodou, oplachování je pomocí vody s teplotou 80 až 90°C. Hlučnost těchto myček je okolo 60 a 70 dB. Myčky jsou většinou vyrobené z nerezové oceli, která je vysoce odolná vuši mechanickému poškození, ale vůči korozi.

Share This
Starší příspěvky:
Litinové pánve a nádobí

Litinové nádobí se v dnešní době, opět vrací zpět do dnešních kuchyní a zařízení. Litina je slitina železa, ale má...

Zavřít