Kávovary Nuova Simonelli
4.7 (93.33%) 6 hodnocení

Firma Nuova Simonelli je italská firmy s mnohaletou tradicí, která byla založena již v roce 1936. Díky těmto letitým zkušenostem, dodržováním tradic a vysoké úrovně kvality zařízení se stal kávovar od firmy Nuova Simonelli v roce 2008 se svou řadou Aurelia stal oficiálním kávovarem světového mistrovství baristů (World Barista Championship). A to minimálně do roku 2018. Dále také firma získala ocenění Compasso d´Oro v oblasti inovací designu, ergonomie kávovarů a přínos špičkové aplikace technologií. Ve své nabídce má firma mimo espresso kávovarů, i mlýnky na kávu, myčky na šálky, ale i chladničky na mléko.

Firma Nuova Simonelli se také zapsala i do historie a to v roce 1975, kdy vyrobili kávovar ISX, který se stal prvním kávovarem na světě s elektronikou. Dále pak v roce 1984, byl firmou představen další velký pokrok co se týče výroby a vývinu kávovarů. V tomto roce byl představen super automatický kávovar Logica, kdy pomocí stlačení jednoho tlačítka udělal kávovar sám. Toto nebylo do této doby myslitelné. Následující rok tedy v roce 1985 přišla firma na trh s kávovarem s názvem Program. Který se stal prvním tradičním kávovarem s vlastním počítačem.

Od roku 2001 se Nuova Simonelli stala vlastníkem firmy Victoria Arduino, díky čemu se dostala mezi exkluzivního, luxusního a vysoce prestižního sektoru. Firma Victoria Arduino byla založena již v roce 1905 v Itálii. Charakteristickým rysem kávovarů, je manuální výroba, díky čemu se stává každý vyrobený kus originálním a jedinečným. Mistři řemeslníci dodržují mnoha letitou tradici výroby kávovarů. Kávovary od firmy Victoria Arduino se tedy vyznačují jedinečností, originalitou, moderností a klasikou.

Firma Nuova Simonelli využívá ve svých kávovarech Technologii T3, která byla vyvinuta za pomoci předních univerzit a světových baristických mistrů. Technologie T3 zaručuje spolehlivost, flexibilitu chodu a preciznost kávovarů. Technologie T3 je vlastně tříbodová kontrola teploty vody, která je na každé hlavě kávovarů. Nastavování teploty vody je velmi jednoduché a to za pomoci intuitivního displeje během několika málo sekund. Teploty vody lze upravovat na třech různých místech, a to v hlavním bojleru kávovaru, ale i bojleru, který je pro každou hlavu samostatný, ale lze nastavit teplotu každé hlavy kávovaru dle potřeb baristy. Tato technologie je vhodná do velkých kaváren, nebo do podniků, které chtějí patřit mezi špičky.

Kávovar Nuova Simonelli Appia II 2 GR

Kávovar Appia II 2 GR je kávovar vyráběný s možností buď ručního či automatického dávkování, lze si vybrat i z verzí na 230 V, nebo na 380 V. Kávovar je vhodný k přípravě espresa, či cappuccina. Appia II byl vytvořen z kávovaru Appia, ale Appia II je modernější a výkonnější kávovar, který je vhodný i do velkých kaváren a provozoven, jako jsou například hotely a restaurace. Díky LCD displeji je obsluha kávovaru velice jednoduchá. Kávovar je vybaven bojlerem s obsahem 11 litrů vody, bojler je vyrobený z mědi, díky čemu je vysoce odolný. Přední a zadní strana a také pracovní plocha jsou vyrobeny z vysoce odolné nerezové oceli. Podstava a boční strana jsou vyrobeny z odolného plastu a to v černé barvě v základní verzi, ale barvu plastu lze ale za příplatek změnit a to na přání klienta na bílou nebo červenou. Kávovar má vysoce postavené hlavy, díky čemu lze nalévat nápoje rovnou do sklenic a šálků.

Dále je vybaven systémem SIS Brewing System, který zaručuje optimální tlak při extrakci kávy. Kávovar má také rotační čerpadlo, a dvě parní trysky s Push & Pull , a tryskou na horkou vodu. Za příplatek lze ke kávovaru pořídit i trysky Cool TOUCH Nano Tech, která zabraňuje popálení baristy.

Share This
Starší příspěvky:
Pralinky Martellato

Dne 14. března se společnost Gastromania CZ s.r.o. zúčastnila školení ve společnosti Polmarkus. Školení bylo pojmenované jako: Tvorba trojrozměrných pralinek...

Zavřít